Bulb Cap Crimping Punching Tool For E10/E14/E27/B22/E40 LED Lighting Production
ShenZhen YES Electronics Machinery Co.,Ltd
Contact Now
Brand Name : YES
Model Number : YESC12
Certification : CE ISO
Place of Origin : China
MOQ : one set
Payment Terms : T/T, L/C
Supply Ability : 300 sets per month
Delivery Time : 1-3 days after payment confirmed
Packaging Details : each set be packed in plywood case
Air pressure : just a little 0.5-0.6Mpa
Voltage : Available for 220V and 110V
Punching needles/holes : 12 needles /12 holes
warranty : two years
certificate : CE ISO
lamp base dimension : E17,B22,E27,E40,E10,E11 etc.
Contact Now
Product name:lamp cap crimping tool
Product type:E27/B22(8pin/10pin/12pin)E14(8pin)E40(10pin)